Ha úgy gondolod, hogy a "tarsolyodban" lévő anyagokat szívesen megosztanád velünk, akor próbáld meg a megfelelő modulba feltölteni. Ha nem sikerül, küld el mail címemre!
Sajnos képeket nem biztos, hogy tudsz beilleszteni, de ha elküldöd, akkor azt is felteszem!
Márti
Mail:
Tanács regisztrációhoz:
- egyedi felhasználó nevet válassz!
- várd meg a visszaigazoló mailt
- ha nem sikerül belépned kérj jelszóemlékeztetőt
- nem én intézem, tőlem függetlenül működik
- újra próbáld meg
játékcímeket vastagabb papírra lehet nyomtatni, kis kártyákká felvágni, és amikor játékra kerül a sor, valaki húz egyet, és már meg is van, hogy mit játszunk.
Terpeszfogó Tapadós játék
Fogyó fogó Fogd meg a párod
Tóbiás Állat – virág fogó
Süni fogó Pár - foglaló
Óriás kigurító Padpáron terpesz
Tolvajlépés Házas egér párban
Labdatovábbító Ravasz róka
Csoportosulás Tűz, víz, repülő
Sóbálvány Szobros
Kutyaházak körben Házatlan mókus
Elefánt fogó Kukac fogó
Számkereső Gombóc – palacsinta
Oroszlán fogó Alagút fogó
Egerésző fogó Szobros utánzós
Keresd a csapatvezetőt
Farkas – bárány Légy és a gyíkok
Terpesz labda Vírus fogó
Kakasviadal Szabadulás a labdától
Babzsákos fogó Cápa fogó
Nyuszi fogó Pók fogó
Forró négyzet Szabadítós fogó
Kígyó feje-farka Színcserélős kereső
Kelj fel Jancsi Körverseny
A fenti
Terpeszfogó
Akit a fogó megfogott, terpeszben megáll. A még szabadon futó gyerekek kiválthatják az állókat úgy, hogy átbújnak a terpesz alatt.
Tapadós játék
Futás jelre mindenki az utasításnak megfelelően valamire rátapad. Pl.: Tapadjatok tenyérrel a padhoz, vagytapadjatok egymás hátához!
Fogyó fogó
Az első fogó ha megfog valakit, ott helyben leguggol és az új fogó fut tovább.
Fogd meg a párod
Párba állnak a gyerekek, az egyik leguggol, Ő lesz a fogó. Minden fogó csak a saját párját kergeti. Ha megfogja, guggolással szerepcsere.
Tóbiás
A gyerekek körbe állnak, középen áll „Tóbiás”, aki mond egy számot max. a gyereklétszámig. Ezután a labdát körbe adják, a megnevezett számnál a soron következő gy. feldobja a labdát, és mindenki szétfut. Tóbiásnak kell elkapnia a labdát, és kiáltania: Állj! Mindenki szoborrá dermed, az lesz az új Tóbiás, akit a labdával eltalál.
Állat – virág fogó
Fogójáték. Ha egy állatnevet (virágnevet) tud mondani az a ház. Egy fordulóban nem hangozhat el ugyanaz a név.
Süni fogó
A „süni” leguggol és összehúzza magát. A gyerekek bosszantják: Sündisznócska szúr a tüskéd, ujjaimat megsebezték! A mondóka végén a süni felpattan és akit megfogott, az az új süni, DE ahol megérintette az előző fogó, azt a testrészét végig fognia kell.
Pár – foglaló
Párok futnak, a fogó egyedül van. Akit megérint, azzal helyet cserél.
Óriás kigurító
A kidobó mintájára ugráló labdával kell kigurítani a másikat a játékból.
Padpáron terpesz
Padpáron terpeszben halad a sor, a végén leugrik, és a terpeszek között, a talajon visszamászik a pad elejére.
Tolvajlépés
A „tolvajok” egy sorban állnak. Előttük a „gazda” figyel. Amikor a gazda elfordul, mindenki elindul a cél felé. Amikor a gazda visszanéz, azonnal mozdulatlanná kell válni. Aki megmozdul, a gazda visszaküldi a rajtvonalhoz.
Házas egér párban
A gyerekek párba állnak. Egyik leguggol, a másik terpeszbe áll. Jelre a kisegér átbújik a terpesz alatt, és elfut, majd a házak is elszaladnak a helyükről.A következő jelre A házak megállnak terpeszben, és minden kisegérnek vissza kell szaladnia a saját házába.
Labdatovábbító
A gyerekek körbe állnak, arccal kifelé, terpeszben. („leragasztott” lábakkal). Egy labdát adogatnak egymásnak sorba, ha már jól megy a játék, több, különböző méretű labda kerülhet játékba. Két kör alakítással versenyezni is lehet.
Ravasz róka
A gyerekek körbe állnak, becsukott szemmel, lehajtott fejjel. Az óvónő körbejár kívül, és egy gyereknek megsimítja a hátát, Ő lesz a ravasz róka, a fogó. A gyerekek kétszer megkérdezik: Hol vagy ravasz róka? – de a róka nem válaszol. A harmadik kérdésre hangosan kiált: Itt vagyok! Ha 3 gyereket megfogott, kezdődik az új forduló.
Csoportosulás
A gyerekek szaladgálnak, jelre csoportokba kell állni az utasítás szerint: egyesével, kettesével, hármasával…
Tűz, víz, repülő
A gyerekek szaladgálnak. Tűz jelre leülnek a padra, víz jelre felmásznak a bordásfalra, repülő jelre hason fekvésben fej, törzs emelésével, karok oldalsó középtartásban.
Sóbálvány
Fogójáték. Akit megfogott a sótündér, vagy sómanó, sóbálvánnyá válik, ott azon a helyen.
Szobros
A gyerekek szaladgálnak. Jelre mindenki egy tetszőleges szoborrá válik.
Kutyaházak körben
Versenyjáték. A gyerekek párba, és úgy kettős körbe állnak. A benti gyerekek törökülésbe ülnek a párjukkal szemben, Ők a kutyák. A kinti gyerekek terpeszben állnak, Ők a kutyaházak. Jelre a kutyák kibújnak a házukból a terpesz alatt, felállnak, és menetirányba futnak egy kört, majd visszabújnak a saját házukba. Szerepcsere.
Házatlan mókus
Minden gyerek egy négyzeten áll, csak egynek nincs háza. Elkiáltja magát: Mókusok, mókusok ki a házból! Erre mindenki futkározni kezd a játéktéren. Jelre mindenki megpróbál egy házba ugrani.
Elefánt fogó
Fogójáték. A fogó bal kezével érinti az orrát, majd ezen átdugja a jobb karját, így Ő lesz az elefánt. Akit megérint az is elefánt (fogó) lesz.
Kukac fogó
Akit a fogó megérint, összetapad vele, ezután párban futnak tovább. Ha valakit megfognak, csatlakozik, és hárman fogják egymás kezét. Ha megfogják a negyedik gyereket, kettéválnak és két külön párban folytatják a játékot. –továbbra is fogók.
Számkereső
Fogójáték. A gyerekek körbe állnak, a középen álló gyerek a fogó. Kigondol egy számot 10-ig. A gyerekek együtt, sorban kérdezik a számokat: Egy? Kettő? … A fogó mindaddig nemmel válaszol, míg a kigondolt számhoz nem ér a kérdezés. Ha igen, akkor futás! Az első három gyerek megfogása után új játék.
Gombóc – palacsinta
A gyerekek szaladgálnak. Gombóc jelzésre mindenki leguggol, hátat gömbölyít, palacsinta jelzésre hanyattfekvés, karok oldalsó középtartásban, lábak terpeszben. Ropi jelzésre hasonfekvés előre nyújtott karral, minden izmot megfeszít.
Oroszlán fogó
A fogó üldözi a gyerekeket, akik akkor vannak házban, ha párosával egymással szemben kézfogással megállnak.
Alagút fogó
Akit a fogó megfogott, tenyéren, talpon támaszban megáll. A még szabadon futó gyerekek kiválthatják a megfogottakat úgy, hogy átbújnak az alagút alatt.
Keresd a csapatvezetőt
Kiválasztjuk a két csapatvezetőt, és a két csapatot. A gyerekek szaladgálnak, jelre a két csapatvezető kivételével leguggolnak, lehajtják a fejüket, becsukják a szemüket. A csapatvezetők a terem két ellentétes oldalába, sarkába állnak. Jelre a gyerekek felpattannak, és a saját csapatvezetőjükhöz szaladnak. Az a csapat nyer, amelyik először áll össze.
Farkas - bárány
A farkas a fogó, a bárányok menekülnek. Akit a farkas megfogott, kiáll a játékból pecsenyének.
Vírus fogó
A fogó a vírus. Akit megfog, azonnal lefekszik a földre hanyattfekvésben – megbetegszik.
A menekülők addig lehetnek védettség alatt, míg valamelyik beteget csuklónál és bokánál emelve, a tér közepére helyezett szőnyegre (kórházba) szállítja. Itt a beteg azonnal meggyógyul, és futhat tovább. Nagycsoportosoknak ajánlott! Biztonságosabb, ha a „beteg” is megfogja a „beteghordó” csuklóját.
Terpesz labda
Kört alakítanak, terpeszállásban, a lábak összeérnek. Labdagurítás, lehetőleg valaki terpesze alatt ki kell gurítani a körből a labdát.
Légy és a gyíkok
A „gyíkok” egy sorban fekszenek hason. Előttük a „légy” törökülésben figyel. Amikor a légy lehajtja a fejét, mindenki elindul kúszásban a légy felé. Amikor a légy felnéz, azonnal mozdulatlanná kell válniuk. Aki megmozdul, a légy visszaküldi a rajtvonalhoz.
Kakasviadal
A gyerekek párba állnak. Egymással szemben mellkason keresztezett karral, egy lábon megpróbálják egymást kimozdítani az egyensúlyból.
Szabadulás a labdától
Két csapatot alakítunk. A tér közepén padot helyezünk el keresztben. Minden gyereknél van labda. Jelre mindenki átdobja a másik térfélre a labdáját, és a következő jelig a két csapat próbálja megtisztítani a saját térfelét a labdáktól. Jelnél megszámoljuk a labdákat. Az a csapat nyer, amelyik térfelén kevesebb a labda.
Babzsákos fogó
A fogó fején babzsák van. A gyerekek gyors járásban menekülnek a fogó elől. Akit megfogott, megkapja a „kalapot”.