karácsonyi angyalkák
2009.08.12. 13:51
Előző évről maradt díszszalag maradékból készült....
Anyag:
kb. 0,5 m szalag 4-5 cm széles... legyen damil vagy vékony drót a szélében, attól formázható olyan szépen a szoknyája.
1 db 2,5-3 cm átm. hungarocell golyó
fonalmaradék.... tüll vagy csipke... vagy szalag a szárnyacskához... pici csipke vagy masni a nyakába... és bármi, amitől aranyosabb lehet.
Így kell a szalagot hajtani (1.ábra).... a két végén a két ruhaujját, (amikor már össze van a nyakánál húzva) kicsit befordítani és varrással összehúzni, hogy olyan kis puffos legyen. Utána fejét ráragasztani. Kis csipkét behúzni és a nyakába varrni. Fejet rajzolni, hajazni.
Szalagból szárnyat készíteni és a "hátára" ragasztani.
Ez a kis kék angyalka is roppant egyszerű. Az alábbi szabásminta alapján, félbehajtva kivágunk 2 db-ot textilből. A szaggatott vonal felső részétől (a jelöléstől) körbevarrjuk a másik jelölésig. Az íves részeket és a sarkokat becsipegetjük, hogy szépen lehessen kifordítani. Kifordítjuk. A szárnyakat lazán kitömjük, majd a szaggatott vonalon szépen levarrjuk mindkét oldalon. ezután tömjük ki a közepét. A nyitott helyen körbevarrjuk és összehúzzuk. Ráragasztjuk a hungarocell golyó fejet. 2,5-3 cm-es. (Persze, ha valaki nagyobb testet készít, annak nagyobb fej is kell.)
A kézfejünkre feltekerjük a fonalat, egy helyen megkötjük, alul elvágjuk... és ragasztópisztollyal a fejre ragasztjuk. A "nyakára" kis csipkét, szalagot... stb. lehet kötni.
1. ábra
Én hobbifilcből készítettem. Nem igazán jó hozzá, puha, és ezért középen a szárnyacskánál is össze kell varrni, de még így se áll meg. Tehát rendes filcanyagból vagy esetleg kartonpapírból mutatós. A fejét hungarocell golyóból készítettem, a haját fonalból.
Különleges gyertyákat készíthetünk jégkockák és a fagyasztó segítségével. Olyanok lesznek, mint a svájci sajt, tele dekoratív lyukakkal. Ha kíváncsi vagy mi jön létre, ha a jégkockákat forró viasszal komináljuk, olvasd el a cikkemet!
Alapanyagok:
- hobbi boltban vásárolható gyertyaviasz, vagy maradék gyertyacsonkok, lehetőleg színesek
- 1 egész gyertya (ez lesz a "kanócunk")
- üvegtál az olvasztáshoz
- műanyag (mikrobiztos) forma, vagy tálacska
- jégkockák
- zacskó, húsklopfoló
Először is az üvegtálban olvasszuk meg a maradék gyertyadarabkákat. Ügyeljünk rá, hogy a viasz nagyon forró lesz, nehogy baleset érjen bennünket!
Az üvegtálból szinte lehetetlen lesz eltávolítani a maradék viaszt, ezért ne a legszebb tálat válasszk, olyan használjunk, amit esetleg ki is dobhatunk később.
A formába, vagy tálkába öntsünk (nagyon óvatosan!) egy kis forró viaszt! Állítsuk bele az egész gyertyát (méretre is vághatjuk). Ez lesz majd a kanóc és ez adja majd a gyertya alapját.
Ezután a zacskóba helyezzük bele a jégkockákat, és törjük össze kissé a húsklopfolóval.
A jégkocka darabkák alakítják majd a lyukakat a gyertyánkon.
A jég darabkákat tegyük a formába, a beleállított gyertya köré.
A kissé már kihült viaszt öntsük a jégre! Körübelül annyit, hogy a beleállított gyertyaszál vége még kissé kiálljon a folyadékból.
A tálat tegyük be a fagyasztóba néhány percre! A viasz a hidegben megszilárdul, ám a jégdarabok a forró viasz hatására megolvadnak. Így keletkeznek a sajtszerű lyukak a gyertyánkban.
Amikor a viasz már megkeményedett a hűtőben, egy kés segítségével vegyük ki a kész művünket a formából és már készen is vagyunk
Gyerekekkel ne végezzük a gyertya-gyártást, mert a forró viasz nagyon balesetveszélyes!
Az olvasztás során ne hagyjuk felügyelet nélkül a mikrosütőt, a viszt ne hagyjuk túlmelegedni!
|